Móda

Móda

Zapomeňte na nákupy v Paříži či Miláně ! V módě je Istanbul !

Když někdo vysloví "evropské město módy" zcela jistě Vás napadnou města jako Milán, Paříž či Londýn. Turecká metropole nikdy nepatřila mezi oblíbená města pro nakupování, přitom má co nabídnout!

Hijáb nechte doma !

Mnoho lidí si myslí, že v Turecku chodí ženy zahalené od hlavy až k patě. Ano, Turecko je Islámskou zemí, avšak díky tomu, že se Turecko nachází částečně v Evropě, většina žen se tu odívá jako běžné evropanky. Ženy tu chodí oblékané podle posledních módních trendů. Potrpí si na lodičkách s vysokými podpatky, luxusní kabelky, šperky a další doplňky. Rájem jsou pro ně obrovská nákupní centra, podobná českému Palladiu či Chodovu, ovšem několikanásobně větší. K nejznámějším a největším patří Cevahir, které je největším nákupním centrem v Evropě a 6. největším na světě. Najdete zde značky, které známe v Česku, například Bershka, Mango či Zara, ale i ty, které u nás zatím tolik známé nejsou - Dorothy Perkins, Nine West, Miss Selfridge či Oysho

Turecká Champs-Élysées 

Luxusní značky jako je Louis Vuitton, Gucci, Dior nebo Armani pak mají své místo v luxusním nákupním parku Istinye, některé obchody najdete však i na Bagdat Avenue.

Smlouvání - národní sport

Opakem moderních Turkyň jsou zastánkyně tradic. Vzhledem k tomu, že Istanbul poznamenává moderní západní civilizace, ani odívání tamních obyvatel zde nepodléhá ortodoxním islámským předpisům. Lidé většinou nosí běžné oblečení jako jsou dlouhé kalhoty i rukávy a vlasy mají zakryté šátkem. Kromě luxusního oblečení známých značek nabízí Istanbul i typická turecká tržiště, takzvané bazary. Tím nejznámějším a největším je Velký Bazar, jehož kořeny sahají až do roku 1461. Při jeho procházení vám bude přecházet zrak. Bazar je labyrintem skoro šedesáti uliček s více než čtyřmi tisíci obchůdky, který udolá téměř každého. Najdete v něm snad vše, na co si vzpomenete - od oblečení, šátků, kabelek a dalšího koženého zboží, až po šperky, hodinky, suvenýry či kopie značkového zboží. Mezi nimi objevíte jak podřadné fejky v přepočtu za pár stovek, ale i velmi zdařilé a luxusní kopie k nerozeznání od originálu. Při nákupech na bazarech se od vás očekává, že budete s prodejcem smlouvat. Turečtí obchodníci smlouvání milují. Nejprve Vám stanoví cenu, kterou odmítnete a naoko se dáte na odchod, poté s Vámi obchodník začne smlouvat o ceně a nepřestane dokud se zboží neodnesete, i když třeba i za desetinu původni ceny. 

Jeďte na prodloužený víkend do Istanbulu ! 

Pokud Vás láká spojit krásy Brány Orientu s atraktivními nákupními lokalitami, pak je pro Vás Istanbul pravou volbou. Pokud potřebujete poradit kam se vydat či se dozvědět více informací, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme.