O nás

V roce 2011 jsme založili náš první internetový obchod Šeherezád, který se specializuje na dovoz orientálního zboží z Turecka. V naší nabídce naleznete orientální nádobí - džezvy na kávu, konvice na čaj, orientální mlýnky na kávu, orientální sety na kávu a mnoho dalšího. Z Turecka také pravidelně dovážíme čerstvé turecké sladkosti jako je lokum, cezerye, sucuk, churchela, chalva nebo pišmaniye, ale také čerstvě namletou tureckou kávu či tradiční turecké čaje a orientální koření. Ženy jistě potěší orientální bižuterie inspirována tureckými seriály, zejména Velkolepé století. Najdete u nás bižuterii v tradičním Osmanském stylu, ale i moderní bižuterii či doplňky pro břišní a orientální tance. Nabízíme také mnoho druhů orientálních tureckých šátků nebo kalhoty s tureckým sedem. Milovníci Turecka u nás najdou různé turecké suvenýry, amulety, růžence z drahých kamenů, sošky, dekorace do bytu jako například orientální povlaky na polštáře či typické Alláhovo oko, které podle Turků chrání člověka před neštěstím.

 

Podobný sortiment, jako nabízí eshop Šeherezád, naleznete také na eshopu Turecké sladkosti.


V roce 2012 jsme založili internetové obchody Smilargan a Arganový-olej, které se zpočátku specializovaly na dovoz arganového oleje a kosmetiky z arganového oleje. Po čase jsme do naší nabídky přidali také opunciový olej (kaktusový olej) a kosmetiku z opunciového oleje, dále pak syrskou kosmetiku Aleppo a další marocké orientální dekorace. Postupně však přidáváme další zboží.

 

Na jaře roku 2015 jsme na základě velkého ohlasu na marocký jíl započali spolupráci s jednou z nejznámějších tureckých kosmetických firem - Dermokil. Dermokil je dermokosmetika, která je vyrobena z Anatolského jílu a najdete ji v téměř každé turecké lékárně. Náš další internetový obchod Dermokil tak dováží 100% čistý jíl přímo od zdroje. Kromě 100% zeleného jílu u nás naleznete také jílové krémy, jílové masky, jílové šampony, jílovou dětskou kosmetiku, jílové masky pro muže a další jílové produkty.

 

Pokud na našich eshopech nenaleznete to, co hledáte, napište nám a my uděláme co je v našich silách. Na přání jsme již dovezli orientální lampy, lucerny, kosmetiku, vodní dýmky a mnoho dalšího.

 

Dogacan Yildirim Kanat
Majitel obchodu Šeherezád, Turecké sladkosti a Dermokil